Search
Close this search box.

هزینه پیکرتراشی 

هزینه پیکرتراشی به یکی از پرسش‌های پرتکرار افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند، تبدیل شده‌است، اما باید بدانید که قیمت پیکر تراشی به عوامل متعددی وابسته است که از جمله آن‌‌ها، می‌توان به دستمزد جراح، ناحیه تحت جراحی، موقعیت جغرافیایی پزشک و … اشاره نمود. بنابراین پس از انتخاب پزشک جهت انجام پیکر تراشی، هزینه‌های آن به طور دقیق تعیین می‌گردد. با ما در این مطلب همراه باشید تا علاوه بر هزینه‌های عمل پیکر تراشی، بهترین پزشک در این زمینه را نیز به شما معرفی کنیم.

هزینه پیکرتراشی چقدر است؟ 

امروزه افراد بسیاری جهت رسیدن به اندام ایده‌آل خود، متقاضی عمل پیکرتراشی هستند و از آن جایی که این عمل را می‌توان در نقاط مختلفی از بدن انجام داد، به راحتی می‌توان به تناسب اندام رسید. قیمت پیکر تراشی همانند سایر عمل‌ها به عوامل متعددی وابسته است، اما به طور کلی عوامل تاثیرگذار در هزینه این جراحی در سال 1403، موارد مختلفی تخمین زده شده‌است. با این وجود هزینه نهایی به فاکتورهایی وابسته است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

♦ جهت اطلاع قیمت دقیق تماس بگیرید ♦

عوامل موثر بر هزینه پیکرتراشی کل بدن چقدر است؟

همان‌طور که در بالا نیز به این نکته اشاره شد، هزینه پیکرتراشی به عوامل متعددی وابسته است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

دستمزد جراح 

قطعا جراح انتخابی شما علاوه بر این که نقش تعیین کننده‌ای در هزینه‌های عمل پیکر تراشی دارد، بر نتیجه جراحی نیز اثر گذار خواهد‌بود. بنابراین نسبت به تجربه و مهارت جراح، شما ملزم به پرداخت هزینه‌های متفاوتی خواهید‌بود. پس سعی کنید در انتخاب جراح دقت بالایی را به خرج دهید تا عملی با کمترین عوارض و بهترین نتیجه را کسب نمایید. بی‌شک دکتر ترحمی یکی از بهترین و متبحرترین فوق تخصصان جراحی پلاستیک در این زمینه بوده و شما را به اندام ایده‌آلتان خواهد رساند. تنها کافی است به سایت ایشان مراجعه کرده و از خدمت بی‌نظیر ایشان و قیمت‌های پیکر تراشی مطلع شوید.

بخشی که قصد دارید آن را جراحی کنید

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پیکر تراشی، نواحی است که قصد جراحی آن را داریم، بنابراین هر چه میزان پوست و چربی ناحیه مورد نظر بیشتر باشد، هزینه جراحی نیز افزایش خواهد‌یافت. در ادامه هزینه‌های عمل پیکر تراشی هر بخش از بدن را شرح خواهیم‌داد.

شکم از جمله نواحی بدن است که متقاضیان بسیاری جهت پیکر تراشی دارد، زیرا در این ناحیه چربی تجمع یافته و ظاهر نامطلوبی را ایجاد می‌کند. اگر شما نیز از این افراد هستید، خوب است بدانید که نسبت به امکانات و محل کلینیک، دکتر جراح و … ملزم به پرداخت هزینه‌های متفاوتی جهت عمل پیکر تراشی شکم خواهید‌بود.

در صورتی که قصد جراحی پیکرتراشی پهلو را دارید و از قیمت‌های آن مطلع نیستید، باید بدانید که حدودا شروع قیمت این عمل متغیر بوده و عواملی از قبیل چربی پهلو، مهارت جراح و … در تعیین دقیق هزینه‌های عمل پیکر تراشی دخیل است. این نکته را فراموش نکنید، که مهم‌ترین اصل در این جراحی، مهارت جراح بوده، بنابراین اولویت خود را بر تجربه و تبحر جراح گذاشته و سپس هزینه پیکر تراشی را در نظر بگیرید.

بزرگ بودن غبغب احساس ناخوشایندی را در فرد ایجاد کرده و بر زیبایی صورت نیز اثر گذار خواهد بود. به همین جهت افرادی با غبغب بزرگ جهت بهبود زیبایی ظاهری، به پیکرتراشی غبغب روی می‌آورند. به دلیل عوامل متعدد تاثیر گذار بر قیمت این عمل، تعیین هزینه آن امکان پذیر نیست.

یکی از اعضای بدن که احتمال تجمع چربی زیاد در آن وجود دارد، ران است که معمولا تجمع چربی در این ناحیه در بانوان بیش از آقایان دیده می‌شود و بر ظاهر کل بدن تاثیر منفی گذاشته و اعتماد به نفس فرد را کاهش خواهد داد. پیکر تراشی از جمله روش‌هایی است که این چربی‌ها را به راحتی از بین خواهد‌برد که قیمت دقیق آن را پزشک پس از مشاهده وضعیت شما تعیین می‌کند‌.

آن دسته از افرادی که از بازوهای خود به دلیل بزرگی و حجیم بودن ناراضی‌اند، می‌توانند به کمک پیکرتراشی بازو اقدام به کوچک کردن بازوهای خود نمایند. هزینه پیکرتراشی بازو‌ نیز نسبت به میزان چربی اضافه در آن ناحیه تعیین می‌گردد.

بسیاری از افراد جهت به دست آوردن ظاهری مطلوب، اقدام به جراحی لیپوماتیک صورت می‌کنند. با توجه با موارد ذکر شده هزینه پیکرتراشی کل بدن ممکن نبوده و  تنها پس از انتخاب پزشک و بررسی وضعیت بیمار انجام می‌شود.

محدوده جغرافیایی پزشک 

قطعا محل کلینیک نقش حائز اهمیتی را در تعیین هزینه پیکرتراشی خواهد‌داشت. بنابراین به دور از انتظار نیست که قیمت پیکر تراشی در شهرهای بزرگ و کلینیک‌های معتبر بیشتر باشد. شایان به ذکر است که شهرهای بزرگ از امکانات بیشتری برخوردار بوده و از به روزترین تجهیزات روز دنیا استفاده می‌شود که همین امر بر نتیجه جراحی شما اثر مثبتی خواهد‌گذاشت.

امکانات کلینیک 

از دیگر موارد تاثیر‌گذار بر هزینه عمل پیکر تراشی، امکانات کلینیک است. هر چه کلینیک مجهزتر و از کادر درمان مجرب‌تری برخوردار باشد، شما ملزم به پرداخت هزینه‌های بیشتر و متعاقب با آن دریافت خدمات و نتیجه بهتری از جراحی خواهید‌بود. پس در انتخاب پزشک و کلینیک خود دقت بالایی به خرج دهید.

آیا پیکر تراشی شامل بیمه می‌شود؟

از آن جایی که عمل‌های زیبایی به جهت رفع نقص‌های ظاهری فرد به کار برده می‌شوند و انجام آن‌ها ارتباطی با سلامتی فرد ندارد، بیمه هزینه‌ آن‌ را پوشش نخواهد‌داد. جراحی پیکر تراشی نیز از جمله جراحی‌هایی است که جهت رفع نواقص ظاهری انجام می‌شود و در اکثر مواقع بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. این در حالی است که اگر این جراحی با هدف درمانی انجام شود یا پس از محاسبه BMI فرد، انجام این جراحی ضرورت یابد، احتمال تعلق گرفتن بیمه به آن وجود دارد. اما از آن جایی که در اکثریت بیماران، این جراحی، عمل زیبایی محسوب می‌شود، بیمه بابت آن هزینه‌ای پرداخت نخواهد‌کرد.

هزینه پیکر تراشی شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟ 

برخی از افراد تصور می‌کنند که قیمت پیکر تراشی تنها به هزینه بیمارستان و دستمزد پزشک خلاصه می‌شود، در حالی که هزینه‌های جراحی را می‌توان به 3 دسته هزینه‌های پیش از جراحی، هزینه‌های جراحی و هزینه‌های پس از جراحی تقسیم نمود که در ادامه هر یک از آن‌ها را شرح خواهیم‌داد.

هزینه‌های قبل از جراحی 

بی شک پیش از انجام هر جراحی، نیاز به انجام آزمایشاتی است که عمل جراحی پیکر تراشی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. به همین جهت دسته‌ای از هزینه‌های عمل پیکر تراشی به آزمایشات قبل از عمل باز می‌گردد.

هزینه‌های جراحی 

بخشی از هزینه جراحی پیکر تراشی نیز مربوط به هزینه‌های بیمارستان، دستمزد پزشک و … خواهد‌بود که قیمت آن نسبت به عوامل ذکر شده در بالا از قبیل مهارت پزشک، محئوئه جغرافیایی کلینیک و … متفاوت است.

هزینه‌ مراقبت‌های بعد از جراحی 

پس از انجام جراحی پیکر تراشی، نیاز به مصرف دارو، پوشیدن گن و لباس‌های مخصوص و … در صورت صلاحدید پزشک است که این مورد نیز هزینه‌هایی را در بر خواهد‌گرفت، با توجه به موارد ذکر شده، اولویت خود را ابتدا بر مهارت و تجربه پزشک و سپس هزینه پیکر تراشی بگذارید تا به اندام ایده آل خود، بدون مواجه شدن با عوارض خاصی دست یابید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *