Search
Close this search box.
هزینه پروتز سینه

هزینه عمل پروتز سینه

هزینه پروتز سینه به چه مواردی بستگی دارد؟ آیا می‌دانید قیمت پروتز سینه نسبت به سال قبل چقدر تفاوت دارد؟ یکی از اولین سؤالاتی که بعد از انتخاب سبک تکنیک جراحی به ذهن افراد می‌آید، هزینه‌های اصلی و جانبی مربوط به انجام پروتز سینه است. برخی از فاکتور‌ها وجود دارد که بر هزینه‌های جراحی تأثیر‌گذار است. همچنین این هزینه‌ها در مکان‌های مختلف بسته به تکنیک‌های به کار گرفته در جراحی، مهارت‌های پزشکی و مواردی از این قبیل متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق و دانستن نکاتی درباره آن، این مقاله را بخوانید.

هزینه جراحی پروتز سینه در سال ۱۴۰۳

به دلیل اینکه این یک مورد نسبی است و با توجه به فاکتور‌هایی از جمله وضعیت بدنی هر شخص، مارک و برند پروتز سینه و مورای از این قبیل متغیر است، نمی‌توان به ط. ر دقیقی هزینه‌ها آن را مشخص کرد. برای اطلاع از این موضوع لازم است ابتدا مشاوره شوید و انتظاراتتان را از نتیجه جراحی بیان کنید. بعد از آن متخصص با توجه به خواسته‌های شما و همچنین مهارت و تجربه خود این مورد را به صورت دقیق برایتان مشخص می‌کند. هزینه‌ای که متخصص به شما می‌گوید، شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینه پروتز
  • دستمزد جراح
  • هزینه‌های بیمارستان
  • هزینه کادر پزشکی
قیمت پروتز سینه

هزینه عمل پروتز سینه به چه مواردی بستگی دارد؟

شاید دوست داشته باشید ۰ تا ۱۰۰ هزینه عمل پروتز سینه به چه فاکتور‌هایی بستگی دارد؟ در این خصوص در هر شهری که هستید، می‌توانید این مورد را باتوجه به موارد زیر مشخص کنید:

شکل و جنس پروتز

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تأثیر‌گذار بر هزینه‌ها، قسمت پروتز است. به این ترتیب شکل. و جنس پروتز بر قیمت آن تأثیر می‌کند. پروتز در دو جنس سالینی و سیلیکونی در شکل‌های گرد و اشکی موجود است. همچنین سایز آن نیز ممکن است در هزینه‌ها تأثیر‌گذار باشد.

برند پروتز سینه

از دیگر عوامل تأثیر‌گذار در قسمت، برند پروتز است. برند‌های مختلف پروتز در بازار ممکن است تفاوت قیمت داشته باشند و این در نهایت در قیمت پروتز سینه تأثیر‌گذار خواهد بود. در خصوص اینکه کدام برند بهتر و به صرفه‌تر است، با توجه به اینکه جواب این سؤال در بازه‌های زمانی مختلف ممکن است متفاوت باشد، لازم است با جراح خود مشورت کنید.

تخصص و تجربه پزشک

همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، دستمزد پزشک از دیگر عوامل تأثیر‌گذار بر هزینه پروتز سینه است. بدیهی است هر فوق تخصص جراحی پلاستیک هر چه در زمینه جراحی پروتز سینه از تخصص و مهارت بیشتری برخوردار باشد، به نسبت اینکه ریسک جراحی کمتر می‌شود هزینه‌های بیشتری نیز دریافت می‌کند.

مکان جغرافیایی

تحقیقات نشان داده هزینه‌های جراحی در شهر‌ها و مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد. در هر ناحیه‌ای که زندگی می‌کنید، لازم است به این مور توجه کنید. همچنین لازم است زمانی که بهترین جراح پروتز سینه را انتخاب کردید، هزینه‌ها را جویا شوید.

مکانی که در آن جراحی می‌کنید

از دیگر فاکتور‌های مؤثر می‌توان به مرکزی که در آن جراحی می‌کنید، اشاره کرد. بخشی از هزینه‌ها شامل هزینه‌های بیمارستان و کادر درمانی می‌شود.

هزینه‌های پروتز سینه شامل چه مواردی می‌شود؟

در بالا اشاره کردیم این هزینه‌ها به چه مواردی بستگی دارد. در ادامه به موارد زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

هزینه‌های قبل از جراحی

این هزینه‌ها شامل آزمایش‌های قبل از جراحی، رعایت مراقبت‌های قبل از عمل می‌شود. این بخش کوچکی از هزینه‌ها را شامل می‌شود.

هزینه جراحی

بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را این بخش شامل می‌شود که از زمان بستری تا زمان ترخیص را در بر می‌گیرد.

هزینه مراقبت‌های بعد از جراحی

مراقبت‌های بعد از جراحی شامل خرید دارو‌ها و سوتین طبی، آزمایش در صورت لزوم و ویزیت‌های بعد از جراحی از دیگر هزینه‌های تأثیر‌گذار است.

هزینه پروتز سینه

پروتز سینه با بیمه چقدر است؟

از آنجایی که این یک جراحی زیبایی است، شامل بیمه نمی‌شود. اگر از بیمه خاصی استفاده می‌کنید، لازم است این مورد را جویا شوید. همچنین ممکن است برخی از آزمایش‌های قبل از جراحی را بتوانید با بیمه خود انجام دهید. اما در کل بدانید بیمه تأمین اجتماعی هزینه جراحی پروتز سینه را شامل نمی‌شود.

هزینه پروتز سینه در تهران

از آنجایی که در تهران، خدمات برای انجام این جراحی گسترده‌تر است، در مناطق لازم این مورد را پیگیری کنید. در هر شهری که هستید، با توجه به موارد ذکر شده در متن مقاله می توانید به راحتی از این هزینه‌ها مطلع شوید.

سخن آخر

هزینه پروتز سینه در ایران به طور دقیق مشخص نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد که می‌توان آن‌ها را به دسته‌های کلی محل زندگی، جراح، نوع پروتز، مرکز جراحی و هزینه‌های جانبی تقسیم کرد. محل زندگی و شهر نقش مهمی در تعیین هزینه دارد. به طور کلی، در شهر‌های بزرگتر مانند تهران قیمت‌ها به مراتب بالاتر است. سابقه و شهرت جراح نیز فاکتور قابل توجهی است. جراحان باتجربه و مشهور هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت می‌کنند. نوع پروتز نیز طیف قیمتی گسترده‌ای دارد. برند، جنس و سایز پروتز سینه همگی بر قیمت نهایی تأثیر می‌گذارند. مرکز جراحی اعم از بیمارستان یا کلینیک سرپایی، عاملی دیگر در تعیین هزینه است. هزینه‌های جانبی مانند آزمایشات، دارو‌ها و ویزیت‌های بعد از عمل را نیز نباید فراموش کرد. با توجه به موارد ذکر شده، تعیین قیمت دقیق پروتز سینه بدون معاینه و مشاوره با جراح متخصص امکان‌پذیر نیست.

سؤالات متداول شما

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *