Search
Close this search box.
هزینه لیپوماتیک

هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه عمل لیپوماتیک از فاکتور‌هایی به حساب می‌آید که امروزه مورد توجه کاندیدای این جراحی قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه قیمت لیپوماتیک برای هر قسمت بدن متفاوت است و ممکن است برای هر فرد با توجه به شرایط محیطی و فیزیکی وی متفاوت باشد، اما در این مقاله سعی کردیم آن را به صورت حدودی بیان کنیم و فاکتور‌های مؤثر بر آن را برایتان ذکر کنیم. اگر قبل از جراحی هرگونه سؤالی دارید و این موضوع برایتان روشن نیست، این مقاله را بخوانید. در انتها در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، می‌توانید سؤالتان را در بخش دیدگاه‌های سایت با دکتر محمدرضا ترحمی، فوق تخصص جراحی پلاستیک مطرح کنید.

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه انجام عمل لیپوماتیک به موارد گسترده‌ای بستگی دارد. قیمت لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ به فاکتور‌های مختلفی از جمله گستردگی جراحی و خدماتی که دریافت می‌کنید، بستگی دارد. پیش از هر چیزی برای دانستن هزینه جراحی لیپوماتیک دکتر محمدرضا ترحمی به صورت دقیق با مطب ‌ایشان تماس بگیرید.

هزینه لیپوماتیک به چند بخش اصلی تقسیم می‌شود؟

اگر می‌خواهید به صورت تمام و کمال این مورد را حساب کنید، نیاز است بدانید این هزینه‌ها تنها شامل مواردی که جراح به شما گفته نمی‌شود. هزینه‌های کلی این جراحی به موارد زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

هزینه لیپوماتیک

هزینه مراقبت‌های قبل از لیپوماتیک

مراقبت‌های قبل از جراحی شامل انجام برخی از آزمایشات می‌‎شود. همچنین ممکن است به ندرت برخی از افراد نیاز به مصرف برخی دارو‌های قبل از لیپوماتیک داشته باشند. بخشی از این هزینه‌ها با توجه به اینکه این آزمایشات برای بررسی وضعیت سلامت شماست، ممکن است شامل بیمه نیز شود. این هزینه‌ها معمولاً برای انجام آزمایش انعقاد خون، تست HPV، تست بارداری برای بانوان، آزمایش کم خونی، سونوگرافی و مواردی از این قبیل می‌شود.

هزینه جراحی لیپوماتیک

اصلی‌ترین بخش هزینه‌ها شامل همین قسمت می‌شود. این سنگین‌ترین بخش هزینه‌ها را تشکیل می‌دهد که خود به فاکتور‌های مختلفی بستگی دارد. اما به صورت حدودی با توجه به شرایط جغرافیایی هر ساله قابل تشخیص است. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های بستری در بیمارستان، بیهوشی انجام جراحی و هزینه کلینیک تا لحظه مرخصی می‌شود.

هزینه مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک

رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است بعد از لیپوماتیک نیاز به مصرف دارو، پوشیدن گن و رعایت برخی از مراقبت‌ها داشته باشید که این موارد نیز هزینه‌بر است. با اینکه این موارد به نسبت هزینه‌های خود جراحی کمتر است اما نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

چه عواملی در هزینه عمل لیپوماتیک تأثیر‌گذار است؟

عوامل مختلفی بر این زمینه تأثیر‌گذار است که در ادامه به برخی از اصلی‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

دستمزد جراح

هزینه‌های مربوط به دستمزد جراح با توجه به پزشکی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. با توجه به اینکه این یک جراحی حساس است، برای کاهش عوارض بعد از جراحی لازم است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک رجوع کنید. متأسفانه برخی افراد با مراجعه به افراد غیرمتخصص در این زمینه سلامت خود را به خطر می‌اندازند. با اینکه در سال جدید از تهاجم این جراحی بسیار کمتر شده، اما اکیدا توصیه می‌شود برای دریافت نتیجه مطلوب به متخصص مراجعه کنید.

هزینه‌های کلینیک

هزینه‌های کلینیک، تجهیزات مورد استفاده و مدت زمانی که بستری هستید، یکی دیگر از فاکتور‌های مؤثر در هزینه‌های جراحی لیپوماتیک است. بدیهی است هر چه از تجهیزات بیشتری در فرایند جراحی شما استفاده شود، این هزینه‌ها بالا‌تر خواهد بود.

هزینه لیپوماتیک برای قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است

اینکه قصد دارید کدام یک از قسمت‌های بدن خود را لیپوماتیک کنید، در هزینه‌ها تأثیر‌گذار است. بدیهی هر چه میزان چربی موضعی استخراج شده در بدن شما بیشتر باشد، این مورد در سختی مراحل لیپوماتیک تأثیر مستقیم می‌گذارد. به این ترتیب هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو، با هزینه لیپوماتیک غبغب، قیمت لیپوماتیک بازو، قسمت‌های مختلف بدن نظیر ران، باسن و… متفاوت است.

هزینه لیپوماتیک کل بدن

هزینه لیپوماتیک کل بدن به میزان چربی‌های موضعی بدن شما بستگی دارد. قبل از مشخص کردن قیمت، لازم است ابتدا بدن شما بررسی شود و با توجه به شاخص توده بدنی این مورد مشخص شود که آیا این جراحی برای تناسب اندام شما مناسب است یا خیر؟ بعد از آن می‌توانید با توجه به انتظاراتتان هزینه‌های تقریبی این جراحی را از متخصص خود جویا شوید.

هزینه لیپوماتیک به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی در این زمینه مؤثر است. در ادامه به دو مورد از تأثیر گذار‌ترین آن‌ها اشاره کردیم:

مکان جغرافیایی

اینکه در کدام شهر و یا در کدام کشور هستید، در هزینه‌های مؤثر بر لیپوماتیک تأثیر مستقیم دارد. خوشبختانه کشور ایران بهترین جراحان پلاستیک در سراسر دنیا را دارد. این امر موجب می‌شود جراحی با ریسک کمتری صورت بپذیرد. همچنین بدیهی است انجام جراحی‌های زیبایی در شهر‌هایی مانند تهران از هزینه‌های بالاتری را به نسبت سایز شهرستان‌ها برخوردار است.

تجربه و مدرک متخصص

هر چه تجربه متخصص در زمینه انجام لیپوماتیک بیشتر باشد، به طبع رضایتمندی از نتیجه‌های بعد از جراحی نیز بیشتر می‌شود. لازم است فوق تخصص جراحی پلاستیکی را انتخاب کنید که از نمونه کار‌های موفق بسیاری در این زمینه برخوردار است. برای اهمیت دادن به این بخش پرس و جو از دوستان و آشنایان و همچنین جستجو در بستر آنلاین ضروری است.

هزینه لیپوماتیک

آیا هزینه لیپوماتیک شامل بیمه می‌شود؟

از آنجایی که این یک جراحی زیبایی به حساب می‌آید، هزینه‌های آن شامل بیمه نمی‌شود و لازم است ۰ تا ۱۰۰ هزینه‌های جراحی توسط بیمار پرداخته شود. البته برخی مراکز با ایجاد شرایط پرداخت قسطی در این امر به مراجعان کمک کرده‌اند.

لیپوماتیک با بیمه تکمیلی چقدر است؟

برای اطمینان از اینکه آیا بیمه تکمیلی هزینه‌های لیپوماتیک را پوشش می‌دهد یا خیر، لازم است با پشتیبانی بیمه خود تماس حاصل کنید و از این امر مطمئن شوید.

آیا هزینه لیپوماتیک ارزشش را دارد؟

تحقیقات ثابت کرده انجام این هزینه برای زندگی جزء هزینه‌های اضافی محسوب نمی‌شود. چرا که افراد بعد از انجام آن اعتماد به نفس خود را باز می‌یابند. بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا ارزشش را دارد، لازم است به خود رجوع کنید. اگر کاندید مناسبی برای انجام این جراحی باشید، با مشورت متخصص می‌توانید انتظاراتتان را از نتیجه جراحی محقق سازید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *