Search
Close this search box.
جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی – تامی تاک

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک از انواع جراحی زیبایی است که برای بهبود ساختار شکم و شکل ظاهری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش جراحی، پوست اضافی و شل شده و همچنین چربی‌های ناحیه شکم را برمی‌دارند و ظاهری مناسب و متعادل به شکم می‌دهند. در طی انجام این عمل، عضلات شکم تقویت می‌شود. این عمل زیبایی برای خانم‌هایی که بعد از دوره بارداری یا به علت کاهش وزن شدید دچار عدم انعطاف پوست و افتادگی پوست شکم شده‌اند بسیار توصیه می‌شود. در نتیجه این جراحی، بیماران می‌توانند ظاهر نامناسب شکم را اصلاح کنند و شکل ایده‌آل و زیبایی به آن بدهند که این موضوع در نهایت باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود. پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی، شکم با پوستی سفت و ظاهری کاملاً صاف ایجاد می‌شود. البته که این نوع جراحی تنها مختص خانم‌ها نیست و آقایان هم می‌توانند تحت این جراحی زیبایی قرار بگیرند و از نتایج مطلوب و مثبت آن در راستای ایجاد اندامی مناسب و ایده آل بهره ببرند.

ابدومینوپلاستی چیست؟

زمانی که صحبت از ابدومینوپلاستی یا تامی تاک می‌شود، بسیاری از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که ابدومینوپلاستی شکم چیست و به چه منظور انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید داشتن شکمی سفت و صاف، یکی از معیارهای مهم در زیبایی اندام محسوب می‌شوند و خانم‌ها و آقایان اغلب با انجام ورزش‌های شکمی یا گرفتن رژیم‌های سفت و سخت به دنبال این هدف هستند. اما در برخی موارد، انجام هیچ یک از این روش‌ها برای جمع شدن شکم موثر نیست. در برخی مواقع حتی آن دسته افرادی که وزن چندان زیادی ندارند از شل شدگی عضلات شکم و یا افتاده شدن آن‌ها گلایه دارند. در چنین شرایطی عمل ابدومینوپلاستی تنها راهکار پیش روی این افراد است. این روش جزو عمل‌های تهاجمی محسوب می‌شود که با حذف چربی‌ها و پوست‌های اضافی ناحیه شکم باعث از بین رفتن چین و چروک‌های این ناحیه شده و شکم را کاملا جمع و سفت می‌کند. این روش جراحی برای برداشتن چربی‌های ناحیه شکم که مدت زمان زیادی است برجای خود باقی هستند بسیار موثر است. اما به دلیل خطرات زیاد و عوارضی که به همراه دارد، معمولاً انتخاب آن در شرایط بسیار ضروری پیشنهاد می‌شود. اما با توجه به توسعه علم و پیشرفت تجهیزات پزشکی، امروزه ابدومینوپلاستی شکم در مقایسه با روش‌های قدیمی بسیار تفاوت پیدا کرده و بسیار راحت‌تر شده است. در جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی، از یک طرف لگن تا طرف دیگر را یک برش سرتاسری ایجاد می‌کنند و پوست‌های شل و آویزان و چربی‌های اضافی را برمی‌دارند. سپس بافت‌های شکم و عضلات آن را در جای مناسب فیکس کرده و بخیه می‌کنند. بعد از انجام این جراحی، اثری در چین و چروک یا افتادگی در شکم باقی نمی‌ماند.

عکس ابدومینوپلاستی

مزایای ابدومینوپلاستی

افرادی که برای اولین بار نام تامی تاک یا عمل جراحی ابدومینوپلاستی را می‌شنوند معمولاً این سوال را مطرح می‌کنند که فواید ابدومینوپلاستی چیست و چرا باید تحت این جراحی تهاجمی یا به نوعی خطرناک قرار بگیریم؟ بسیاری از افراد رفع چربی‌ها، رسیدن به اندام ایده آل و در نهایت کاهش وزن را یکی از مهم‌ترین مزایای این جراحی می‌دانند. اما این تنها ظاهر قضیه است. چراکه این عمل زیبایی مزایای متعدد دیگری را برای افراد به همراه دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

 • اصلاح فتق شکمی: فتق شکمی یکی از ناهنجاری‌ها و مشکلات جسمی است که در زمان جدا شدن روده از بافت دیواره شکم اتفاق می‌افتد. این مشکل به خصوص در افرادی که زایمان سزارین انجام می‌دهند یا کاهش وزن بسیار بالا را تجربه می‌کنند اتفاق می‌افتد. در چنین مواردی برای اصلاح فتق‌‌های شکمی می‌توان از ابدومینوپلاستی برای کاهش فشار موجود بر پوست استفاده کرد.
 • کاهش بی‌اختیاری ادرار: زمانی که فشار وارد بر مثانه فرد افزایش پیدا کند، بی‌اختیاری در ادرار اتفاق می‌افتد. این مورد معمولا بدون نیاز به جراحی قابل برطرف شدن است. اما برخی مطالعات نشان داده که در صورت عدم درمان بی‌اختیاری ادرار با استفاده از روش‌های غیر جراحی، می‌توان از ابدومینوپلاستی برای رفع این مشکل استفاده کرد. چرا که کاهش چربی‌های ناحیه شکم از فشار وارد شده بر مثانه می‌کاهد و بی‌اختیاری را درمان می‌کند.
 • بهبود وضعیت بدنی: از دیگر مزایای انجام ابدومینوپلاستی شکم می‌توان به بهبود وضعیت بدنی افراد و ایجاد اندامی ایده‌آل برای آن‌ها اشاره کرد. این موضوع در نهایت باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود.
 • کاهش درد کمر: افرادی که زایمان سزارین انجام داده‌اند یا مقدار زیادی کاهش وزن داشته‌اند به دلیل ضعیف شدن عضلات پهلو و شکم معمولا دچار کمردرد می‌شوند. جالب است بدانید که عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند در درمان کمردرد به شدت موثر باشد. چراکه با صاف کردن پهلوها و شکم، عضلات شکم تقویت می‌شوند و درد کمر به شکل ویژه‌ای کاهش پیدا می‌کند.
 • کمک به افزایش اعتماد به نفس: داشتن شکمی با پوست شل و آویزان معمولاً یکی از علل کاهش اعتماد به نفس به ویژه در خانم‌ها هست. این موضوع باعث می‌شود خانم‌ها در برقراری رابطه جنسی از شریک جنسی خود خجالت بکشند. همچنین استفاده از لباس‌های مجلسی که به صورت جذب به بدن هستند برای این افراد ظاهر نامناسبی را ایجاد می‌کند. بنابراین افرادی که با این مشکل مواجه هستند اگر تحت این جراحی قرار بگیرند با حذف چربی‌های این ناحیه و سفت کردن شکم، می‌توانند اعتماد به نفس خود را به شکل ویژه‌ای افزایش دهند و برای پوشیدن لباس‌های مجلسی یا برقراری رابطه جنسی مشکلی نداشته باشند.

ابدومینوپلاستی به چه کسانی توصیه می شود؟

روش ابدومینوپلاستی برای حذف چربی‌های ناحیه شکم و پهلو و برطرف کردن شل‌شدگی پوست برای همه افراد مناسب نیست. بلکه تنها افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند تحت این جراحی قرار بگیرند و نتایج مطلوبی را به دست بیاورند.

 • افرادی که شکم بزرگ و آویزان دارند و پوست شکم آن‌ها شل شده است و با ورزش یا رژیم غذایی نمی‌توانند این عارضه را برطرف کنند، بهتر است تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار بگیرند.
 • خانم‌هایی که به دلیل زایمان‌های متعدد، پوست شکم آن‌ها از حالت طبیعی خارج و شل و آویزان شده است می‌توانند با انجام این جراحی نتایج مثبتی را به دست بیاورند.
 • افرادی که با کاهش یا افزایش متعدد وزن، پوست شکم آن‌ها حالت الاستیکی خود را از دست داده اما سایر اندام‌های بدن آن‌ها سایز و اندازه مناسبی دارند، با انجام این جراحی می‌توانند یک اندام زیبا خلق کنند.
 • آن دسته از افرادی که سیگار را ترک کرده‌اند یا به طور کلی سیگاری نیستند کاندید مناسبی برای این جراحی محسوب می‌شوند.
 • افرادی که به دلیل شل‌شدگی پوست دچار کاهش اعتماد به نفس شده‌اند می‌توانند با انجام این جراحی گامی موثر در افزایش اعتماد به نفس خود بردارند.
 • افرادی که انتظارات واقعی و منطقی از نتیجه عمل دارند.
 • افرادی که سلامت عمومی مناسبی دارند و به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا نیستند، می‌توانند از این جراحی و نتایج ارزشمند آن بهره‌مند شوند.
 • افرادی که به دلیل ژنتیک یا عواملی مانند افزایش سن، در ناحیه شکم دچار انباشت چربی شده‌اند.
 • افرادی که آمادگی لازم برای این جراحی را دارند و می‌توانند به طور کامل مراقبت‌های بعد از عمل جراحی را به شکل درست و دقیق رعایت کنند.

ابدومینوپلاستی به چه کسانی توصیه نمی شود؟

تامی تاک برای یک سری از افراد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. این افراد اگر تحت این جراحی قرار بگیرند یا دچار عوارض آن می‌ شوند و یا نمی‌توانند به نتایج مطلوب بعد از عمل دست پیدا کنند. به طور کلی ابدومینوپلاستی برای کسانی که شرایط زیر را دارند اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.

 • خانم‌هایی که دوره بارداری را طی می‌کنند یا خانم‌هایی که پس از بارداری و در دوره شیردهی به سر می‌برند.
 • افرادی که سیگار استفاده می‌کنند و قصد ترک آن را ندارند، نباید تحت این جراحی قرار بگیرند.
 • افرادی که انتظارات غیرمنطقی و رویایی از نتیجه عمل دارند بهتر است که این جراحی را انجام ندهند.
 • جراحی ابدومینوپلاستی برای افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، مشکلات تنفسی یا بیماری‌های قلبی مواجه هستند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
 • افرادی که دچار اضافه وزن‌های قابل توجه و شدید هستند کاندید مناسبی برای این عمل نیستند.
 • افرادی که نمی‌توانند به مراقبت‌های بعد از انجام عمل جراحی پایبند باشند و آن‌ها را رعایت کنند بهتر است که این جراحی را انجام ندهند.
 • افرادی که قصد بارداری مجدد دارند انجام این جراحی برای آن‌ها توصیه نمی‌شود.
 • خانم‌هایی که از زایمان آن‌ها کمتر از دو سال گذشته کاندید مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی نیستند.
 • افرادی که وزن ثابتی ندارند و مدام دچار کاهش یا افزایش وزن می‌شوند بهتر است که تحت این جراحی قرار نگیرند.
 • تجربه عمل ابدومینوپلاستی ثابت کرده افرادی که وسواس فکری دارند و معمولاً در انتخاب‌های خود پشیمان می‌شوند نباید جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهند.
ابدومینوپلاستی

مشاوره ابدومینوپلاستی

معمولاً قبل از انجام جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی، پزشک و بیمار باید یک جلسه مشاوره داشته باشند که در این جلسه، اطلاعاتی بین بیمار و پزشک تبادل می‌شود. برخی از این اطلاعات عبارتند از:

 • در این جلسه هدفتان را از انجام جراحی ابدومینوپلاستی با پزشک مطرح می‌کنید.
 • اگر دچار بیماری‌های خاصی هستید یا از داروی به خصوصی استفاده می‌کنید حتماً قبل از انجام جراحی این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در صورتی که به استفاده از داروهای خاص آلرژی دارید حتماً باید در جلسه مشاوره قبل از جراحی این موضوع را به پزشک بازگو کنید.
 • در صورت استفاده از مکمل‌های گیاهی، ویتامین‌ها، مواد مخدر یا الکل حتماً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید و مقدار استفاده از این داروها را به پزشک بگویید.
 • در صورتی که سابقه جراحی دارید حتماً این موضوع را با پزشک عنوان کنید.

همچنین در این جلسه، فوق تخصص پلاستیک در مورد موضوعات زیر با شما صحبت و گفتگو خواهد کرد.

 • در این جلسه بیمار توسط پزشک معاینه شده و سلامت عمومی او ارزیابی می‌شود.
 • پزشک باید تمام نکات مراقبتی برای قبل و بعد از عمل را به طور کامل برای بیمار توضیح دهد.
 • در این جلسه تمام عوارض جانبی که ممکن است بعد از عمل جراحی تامی تاک بیمار با آن‌ها مواجه شود با صداقت کامل بیان می‌شود. به این ترتیب فرد متقاضی با آگاهی کامل از این موضوع، تحت جراحی قرار می‌گیرد.
 • در صورتی که نیاز به تصویربرداری باشد، این موضوع در جلسه مشاوره توسط پزشک تجویز می‌شود.

انواع روش های ابدومینوپلاستی

روش ابدومینوپلاستی به چهار شکل مختلف و چهار تکنیک متفاوت انجام می‌شود که هر یک از آن‌ها مزایای خاص خود را دارند. این به تشخیص پزشک است که از چه نوع روشی برای برداشتن چربی‌ها و سفت کردن پوست شکم استفاده کند. در واقع پزشک با بررسی میزان افتادگی پوست، جنس پوست، شرایط عمومی بیمار و با توجه به سابقه‌ای که در این حوزه دارد، بهترین تکنیک را برای دریافت نتایج مطلوب تجویز می‌کند. به طور کلی این تکنیک‌ها عبارتند از:

ابدومینوپلاستی کامل

 ابدومینوپلاستی کامل یا به اصطلاح فول ابدومینوپلاستی یکی از متداول‌ترین روش‌های کانتورینگ شکم محسوب می‌شود که برای بسیاری از بیماران مساوی با رسیدن به اندام طلایی و مناسب است. چرا که لیپو ابدومینوپلاستی یا همان فول ابدومینوپلاستی برای رفع پوست‌های شل شده یا چربی‌های انباشته شده در ناحیه شکم، باعث ایجاد شکمی محکم، صاف و تخت می‌شود‌. در این تکنیک بیمار تحت بیهوشی قرار می‌گیرد. ۱۲ اینچ از بدن بیمار برش می‌خورد البته این میزان برش با توجه به چربی‌های ناحیه شکم متفاوت خواهد بود. در این روش ممکن است در ناحیه زیر ناف نیز یک برش زده شود تا ناف از بافت شکم جدا شود. همچنین برای خارج کردن مایعات موجود، لوله‌هایی را در قسمت زیر پوست قرار می‌دهند. البته برخی پزشکان از قرار دادن لوله در زیر پوست اجتناب می‌کنند. پس از انجام این جراحی و بعد از گذشت چند روز، لوله‌های جاگذاری شده بر اساس نظر و صلاح‌دید پزشک از محل خود خارج می‌شوند.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی یکی دیگر از روش‌ ابدومینوپلاستی محسوب می‌شود که برای افرادی که پوست اضافه ناحیه شکم آن‌ها چندان زیاد نیست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، برش‌هایی که روی بدن فرد ایجاد می‌شوند نسبت به روش کامل، بسیار کمتر و کوچکتر هستند. علاوه بر آن، بر خلاف روش قبلی در این روش محل ناف جدا نشده و تغییری در آن ایجاد نمی‌شود. مدت زمان انجام عمل مینی ابدومینوپلاستی بسیار کمتر است و در حدود ۱ تا ۲ ساعت برای انجام آن زمان لازم است. همچنین در این روش بعد از انجام عمل، لوله‌هایی را در زیر پوست قرار می‌دهند تا خروج مایعات توسط این لوله‌ها صورت بگیرد. در نهایت بعد از گذشت چند روز از انجام این عمل، لوله‌ها برداشته می‌شوند.

ابدومینوپلاستی آندوسکوپی

 روش عمل ابدومینوپلاستی با تکنیک آندوسکوپی، با ایجاد چندین برش کوچک در اطراف پایین ناف و اطراف خط ناحیه تناسلی انجام می‌شود و معمولاً حداقل زخم ممکن را روی اندام افراد بر جای می‌گذارد. بعد از جراحی این خطوط به مرور زمان از بین می‌روند و به راحتی قابل پنهان شدن هستند. این روش برای بیمارانی که میزان بیرون زدگی شکم و مقدار پوست اضافی شکم آن‌ها کم است معمولاً بهترین انتخاب محسوب می‌شود و نتایج مطلوبی را در پی دارد.

ابدومینوپلاستی فلور دی لیس

 برای بیمارانی که در ناحیه شکم شان پوست اضافی افقی زیاد باشد و این پوست از اطراف شکم تا پهلوها، باسن و به پشت امتداد پیدا کند از روش ابدومینوپلاستی فلور دی لیس استفاده می‌کنند که یکی از بهترین روش‌های این جراحی است. در واقع هیچ یک از روش‌های ابدومینوپلاستی برای برطرف کردن شل‌شدگی افقی پوست مناسب نیستند و این تنها روشی است که می‌تواند شلی گسترده دیواره شکم در بعد افقی را برطرف کند. در انجام این جراحی، پزشک جراح عضلات پهلوها و پشت کمر را محکم کرده و یک شکل ساعت شنی به اندام می‌دهد. در این روش روی اندام‌ بیمار یک‌سری برش‌ عمودی ایجاد می‌شود که برای دستیابی به یک خط کمر متناسب و سفت، بسیار تاثیرگذار هستند. این نوع جراحی شکم برای بیمارانی که کاهش وزن زیادی داشته‌اند یا از افتادگی پوست شدید رنج می‌برند به شدت مناسب است.

ابدومینوپلاستی معکوس

 ابدومینوپلاستی پهلو و شکم به روش معکوس که به جراحی اصلاح شکم هم شناخته می‌شود یک روش جراحی است که برای سفت کردن پوست‌های شل و افتاده و لیفت کردن ناحیه بالای ناف انجام می‌شود. این روش جزو تکنیک‌های ابدومینوپلاستی مدرن شناخته می‌شود و در مقایسه با روش‌های سنتی، کاملاً متفاوت است. در این جراحی به جای برش نواحی تحتانی پوست، از قسمت فوقانی شکم پوست اضافی را برمی‌دارند و برای انجام آن یک برش در زیر پستان‌ها ایجاد می‌کند. آثار بر جای مانده بعد از این جراحی کاملاً در قسمت‌های زیر سینه پنهان می‌شود و اصلاً قابل مشاهده نیست. افرادی که قصد انجام پیکر تراشی، لیفت سینه یا پروتز سینه را دارند می‌توانند ابدومینوپلاستی معکوس را با این روش‌ها ترکیب کنند و نتایج مطلوبی را به دست بیاورند.

جراحی ابدومینوپلاستی

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی

مراحل عمل ابدومینوپلاستی به شرح زیر است.

مرحله اول؛ بیهوشی

ابتدا فرد تحت بیهوشی قرار می‌گیرد و بعد از بیهوشی کامل، دستگاه‌های کنترل ضربان قلب، دستگاه تنفس، دستگاه نبض و… به او وصل می‌شوند.

مرحله دوم؛ ایجاد برش

در ابدومینوپلاستی کلاسیک، برشی افقی در بالای ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود و سپس برش دیگری در اطراف ناف به منظور برداشتن پوست اضافی و چربی‌های اشباع شده انجام می‌دهند. در این جراحی پوست بین خط برش پایینی و ناف جدا شده و پایین کشیده می‌شود و بخش‌های اضافی آن برش می‌خورند. سپس مابقی پوست بخیه زده می‌شود. در این روش اطراف ناف را شکاف ایجاد می‌کنند و محل جدیدی را برای آن در نظر می‌گیرند.

مرحله سوم؛ برداشت بافت اضافه

بعد از انجام برش‌ها و از بیان برداشتن پوست‌های اضافی زیر شکم، ممکن است به دلیل بزرگ بودن شکم جراح سطح وسیعی از پوست اطراف ناف را بردارد. بعد از اینکه تمام پوست‌های شل شده و چربی‌های اطراف ناف وزیر شکم برداشته شد، پوست بالای ناف را به طرف پایین هدایت می‌کنند و دوباره برای دور ناف سوراخ جدیدی را ایجاد می‌کنند. درستی تعیین موقعیت مکان ناف به میزان مهارت و تخصص پزشک جراح بستگی دارد و این موضوع تاثیر چشمگیری بر زیبایی ظاهری شکم دارد.

مرحله چهارم، بخیه

پس از برداشتن پوست‌های اضافی و حذف چربی‌های شکم، عضلات طولی شکم دوباره در کنار هم قرار می‌گیرند و با استفاده از بخیه، تسمه زخم یا کلیپ‌س‌های جراحی و چسب مخصوص به هم اتصال پیدا می‌کنند. به این وسیله دیواره شکم تقویت می‌شود و در نهایت کمر کوچکتر می‌شود. بعد از انجام این جراحی یک کمر باریک و یک شکم کاملاً تخت و صاف عاید بیمار می‌شود. البته بعد از جراحی در محل‌های برش خورده مقداری جای زخم و اسکار باقی می‌ماند که با رعایت نکات ابدومینوپلاستی و توصیه‌هایی که توسط پزشک انجام می‌شود، این زخم‌ها به مرور زمان از بین می‌روند.

✅ نکته: مدت زمان عمل تامی تاک به عوامل مختلفی از جمله میزان چربی‌های شکم و… بستگی دارد. اما به طور کلی اگر در کنار این جراحی نیاز به جراحی دیگری نباشد حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد که عمل به پایان برسد. در صورتی که همزمان با این جراحی نیاز به جراحی دیگری هم باشد طبیعتاً مدت زمان عمل افزایش پیدا می‌کند. پس از اتمام جراحی، بیمار به بخش ریکاوری منتقل شده و به مدت یک شب در بیمارستان بستری می‌شود و در نهایت، روز بعد از بیمارستان مرخص می‌شود.

 اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

برای انجام عمل ابدومینوپلاستی یا هر نوع جراحی دیگری، باید به یک سری مراقبت‌ها توجه داشته باشید تا دچار عوارض بعد از جراحی نشوید و همچنین نتیجه مطلوب و دلخواه را از انجام عمل به دست بیاورید. برخی از اقداماتی که انجام آن‌ها بعد از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است عبارتند از:

 • عدم استفاده از سیگار و دخانیات. عدم توجه به این موضوع و مصرف دخانیات باعث اختلال در ترمیم زخم‌های جراحی می‌شود و احتمال ورود عفونت را افزایش می‌دهد. اگر از سیگار استفاده می‌کنید مدتی قبل از انجام جراحی مصرف آن را قطع کنید و تا بهبودی کامل به هیچ عنوان از سیگار استفاده نکنید. دو هفته قبل و دو هفته بعد از انجام جراحی معمولاً بهترین زمان برای عدم استفاده از مواد مخدر و سیگار است.
 • اگر از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنید حتماً مصرف آن‌ها را تا دو هفته قبل از انجام جراحی متوقف کنید.
 • شرایط خانه را برای روزهای بعد از عمل آماده کنید. هر آنچه را که به آن‌ها نیاز دارید در نزدیکی محل استراحت خود قرار دهید.
 • برای استفاده از حمام حتماً صندلی حمام و دوش دستی تهیه کنید.
 • زمان مراجعه به بیمارستان لباس‌های راحت و آزاد به همراه داشته باشید تا بعد از عمل برای ترخیص از بیمارستان از آن‌ها استفاده کنید.
 • قبل از انجام عمل رژیم غذایی سالم و مناسبی داشته باشید.
 • اگر اهل فعالیت‌های سنگین و ورزش کردن هستید ۴ تا ۶ هفته قبل از عمل این ورزش‌ها را کنار بگذارید.
 • اگر از قرص ضد بارداری استفاده می‌کنید ۶ هفته قبل از عمل مصرف آن را قطع کنید.
 • در صورت نیاز آزمایشات قبل از عمل را که شامل آزمایش قند خون، اوره، کراتین، تست‌های انعقادی و CBC می‌شوند به طور کامل انجام داده و نتیجه آن را به پزشک ارائه کنید.

نگاه کلی به ابدومینوپلاستی

در این مقاله به همه چیز درباره ابدومینوپلاستی اشاره کردیم و راجع به این جراحی اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دادیم. این جراحی یک جراحی برای زیبایی شکم است که بدون محدودیت برای خانم‌ها و آقایان انجام می‌شود و نقش موثری را در زیبای ظاهری و ترمیم شل شدگی پوست ایفا می‌کند. اگر به دلیل تغییرات وزن، بارداری یا افزایش سن دچار ضعف عضلات و شلی پوست شده‌اید با انجام ابدومینوپلاستی تهران یا در سایر شهر‌های کشور، می‌توانید ظاهر نامناسب شکم خود را بهبود ببخشید و اندام ایده‌آل برای خود ایجاد کنید. برای اینکه از انجام عمل ابدومینوپلاستی نتیجه مطلوبی را بگیرید حتماً به جراح متخصص و کاربلد مراجعه کنید و تحت نظر پزشکی با تجربه و متبحر، این جراحی را انجام دهید. اگر در تهران هستید برای انجام ابدومینوپلاستی پیشنهاد می‌کنیم دکتر محمدرضا ترحمی را به عنوان پزشکی با سابقه و حاذق در این حوزه انتخاب کنید.

سوالات متداول تامی تاک

 آیا تامی تاک و ابدومینوپلاستی تفاوت دارد؟

بسیاری از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که آیا تامی تاک و ابدومینوپلاستی تفاوتی با هم دارند؟ سوال باید بگوییم که تامی تاک نام دیگر جراحی ابدومینوپلاستی است و برای سفت‌تر کردن عضلات شکم، حذف چربی‌ها و از بین بردن شل شدگی پوست توسط پزشک جراح پلاستیک انجام می‌شود.

ابدومینوپلاستی برای رفع چربی های موضعی شکم اثربخش است؟

بله. این جراحی یکی از سریع‌ترین راهکارهای درمانی در راستای از بین بردن چربی های موضعی شکم است.

بهترین نتیجه از جراحی ابدومینوپلاستی در چه صورت امکان پذیر است؟

بهترین نتیجه در صورتی امکان پذیر است که کانید مناسبی برای انجام این جراحی باشید. همچنین مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت کنید.

مطالب مرتبط

لیپوماتیک باسن

امروزه یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی لیپوماتیک باسن است که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *