Search
Close this search box.
قیمت ژنیکوماستی

هزینه عمل ژنیکوماستی

هزینه عمل ژنیکوماستی یکی از چالش‌های اساسی آقایان در انجام این جراحی است. هزینه این عمل بسته به پارامترهای مختلفی نظیر مکان کلینیک، تخصص جراح، نوع و شدت جراحی و هزینه‌های جانبی متغیر بوده و ثابت نیست. نکته مهمی که در رابطه با هزینه جراحی ژنیکوماستی وجود دارد؛ عدم پرداخت هزینه‌ها به وسیله بیمه‌های پایه شامل بیمه تامین اجتماعی، بیمه نیروی مسلح و بیمه سلامت است. هزینه‌های مربوط به این جراحی در بیمارستان‌های دولتی بسیار پایین‌تر است؛ اما بسیاری از افراد به دلیل حساسیت بالای این جراحی و لزوم وجود امکانات درمانی پیشرفته برای دستیابی به نتیجه ایده‌آل، ترجیح می‌دهند این جراحی را در مراکز مجهز خصوصی انجام دهند. اگر شما هم به دنبال برآورد هزینه ژنیکوماستی و بررسی عوامل موثر بر هزینه ژنیکوماستی هستید؛ توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. 

هزینه ژنیکوماستی در سال 1403

هزینه ژنیکوماستی در سال 1403 نسبت به سال قبل تفاوت‌هایی داشته است. از آنجایی که این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد، برای کسب اطلاع از قیمت دقیق هر جایی که هستید لازم است با بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک ارتباط بگیرید.

عوامل موثر بر هزینه ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یک نوع جراحی زیبایی است که شامل کوچک کردن سینه آقایان، رفع بزرگی، افتادگی و شل بودن سینه می‌شود. بررسی این عوامل در تعیین نوع جراحی شامل لیپوماتیک سینه یا برش پوست اضافه سینه و پروسه عمل تهاجمی و نهایتا هزینه ژنیکوماستی بسیار مهم است. موارد دیگری در تعیین هزینه نهایی این جراحی نقش بسیار مهم و موثری دارند. از پارامترهای تاثیرگذار بر هزینه ژنیکوماستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آزمایشات قبل از جراحی
  • منطقه جغرافیایی
  • شدت ژنیکوماستی
  • تخصص و تجربه جراح
  • هزینه کلینیک و بیمارستان
  • دستمزد تیم بیهوشی
  • بستری
  • گن
  • هزینه داروهای پس از عمل

پارامترها زیر تقریبا در تمامی جراحی‌های ژنیکوماستی ثابت است و در نظر گرفتن همه این موارد در برآورد دقیق‌تر هزینه به شما کمک خواهد کرد. البته برای اطلاع از هزینه‌ها بهتر است پیش از جراحی با پزشک خود مشورت کنید تا با در نظر گرفتن تمامی موارد و ویژگی‌های فردی، شما را راهنمایی کند. دکتر محمدرضا ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، ارائه دهنده بهترین خدمات ژنیکوماستی در مرکز معتبر دارای استانداردهای روز دنیا است. در ادامه به بررسی جزئی‌تر موارد تاثیرگذار در ژنیکوماستی می‌پردازیم. 

هزینه ژنیکوماستی

آزمایشات قبل از جراحی

انجام آزمایشات تشخیصی مورد نیاز قبل از جراحی و جلسات مشاوره با پزشک ‌و سایر موارد نظیر مصرف داروهای تجویز شده و … از مهم‌ترین مولفه‌های تعیین قیمت نهایی عمل ژنیکوماستی است. انجام این آزمایشات برای اطمینان از سلامت عمومی فرد و واجد شرایط بودن او برای انجام این جراحی است. این آزمایش‌ها شامل آزمایش خون، ماموگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی یا اشعه X قفسه سینه، سونوگرافی بیضه و … می‌شود و در صورت صلاح‌دید و تجویز پزشک می‌بایست انجام شوند.

منطقه جغرافیایی

منطقه جغرافیایی و شهر و استان انجام جراحی یکی دیگر از مولفه‌های مهم و موثر در تعیین هزینه ژنیکوماستی است. مجهز بودن مرکز ارائه‌ خدمت به دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن و امکانات درمانی در شهرهای پیشرفته و بزرگ در افزایش قیمت این جراحی اثرگذار است. افزایش جمعیت در مناطق بزرگ و به دنبال آن افزایش تقاضا می‌تواند قیمت ارائه خدمات را تا حدودی تحت تاثیر قرار دهد.

شدت ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی به تخلیه سینه مردان اطلاق می‌شود که ممکن است شدت‌های متفاوتی داشته باشد. ژنیکوماستی می‌تواند خفیف، متوسط ‌و شدید باشد. این جراحی در چهار درجه دسته‌بندی می‌شود. در درجه اول بزرگی سینه خفیف است ‌و تنها با لمس قابل تشخیص است. در درجه دوم تا حدودی بزرگی سینه قابل تشخیص است اما حالت عادی سینه تغییر نمی‌کند. در درجه سوم شدت بالای بزرگی سینه و غیرطبیعی بودن آن واضح است و سینه فرد حالت زنانه دارد. در درجه چهارم که شدیدترین مرحله در ژنیکوماستی است، سینه نیاز به جراحی ترمیمی دارد.

طبیعی است که شدت بالای این جراحی منجر به افزایش قیمت آن می‌گردد. پیچیدگی جراحی مانند انجام اقدامات ترمیمی و نیاز بیشتر برای انجام اصلاحات در این ناحیه هزینه‌ بیشتری برای فرد خواهد داشت. بررسی میزان افتادگی سینه و مقدار بزرگی آن تاثیر غیرقابل چشم‌پوشی در تعیین هزینه عمل دارد.

تخصص و تجربه جراح

تخصص و تجربه جراح در افزایش قیمت جراحی ژنیکوماستی موثر است. ژنیکوماستی یک عمل تخصصی است که توسط جراح مجرب انجام می‌شود. افزایش مهارت و تخصص جراح و استفاده از تکنیک‌های روز دنیا به دلیل اطمینان از حصول نتیجه مطلوب و ایده‌آل جراحی و کاهش عوارض احتمالی منجر به بالا رفتن هزینه‌های دریافت خدمت می‌شود.

هزینه کلینیک و بیمارستان

هزینه‌های تحمیل شده در مراکز درمانی متفاوت از یکدیگر می‌باشند. طبیعتاً مجهز بودن کلینیک و بیمارستان و ارائه دقیق خدمات منجر به افزایش قیمت هزینه تمام شده برای بیمار می‌شود. بدیهی است که هزینه نهایی انجام این عمل در بیمارستان‌های دولتی کمتر از بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی خواهد بود؛ اما در نظر داشته باشید که در بیشتر موارد امکانات درمانی و سطح خدمات و تجهیزات در مراکز دولتی پایین‌تر است.

دستمزد تیم بیهوشی

عمل ژنیکوماستی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. دستمزد پزشک و کادر بیهوشی یکی از مواردی است که قیمت این جراحی را تغییر می‌دهد. داروهای بیهوشی مورد استفاده نیز می‌تواند در تغییر قیمت جراحی تاثیرگذار باشد. این هزینه به علاوه دستمزد جراح اغلب سهم زیادی را در تعیین قیمت نهایی دارد.

بستری

بستری بعد از عمل ژنیکوماستی بسته به نوع جراحی، وضعیت عمومی فرد و تشخیص پزشک متخصص و به ندرت صورت می‌گیرد. در این شرایط خدمات دریافتی در زمان بستری، تعداد روزها، دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان و هزینه‌های آن و … می‌تواند هزینه‌های بستری و هزینه نهایی این عمل را تغییر دهد. برخی از مراکز ارائه خدمت در زمان جراحی و بستری ساک‌های جراحی با محتویات لوازم مصرفی و لباس اتاق عمل را در اختیار بیماران قرار می‌دهند. هزینه این پک در زمان ترخیص از بیماران دریافت می‌شود و قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

گن

گن جراحی ژنیکوماستی یکی از الزامات مراقبتی پس از این عمل است که برای داشتن دوره نقاهت کوتاه‌تر  و حصول نتیجه مطلوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گن می‌بایست تا مدت مشخصی پس از جراحی در طول روز بجز زمان استحمام مورد استفاده قرار گیرد. کارکرد این گن برای خروج ترشحات پس از جراحی و کاهش تورم و کبودی است. هزینه خرید گن در هزینه نهایی این جراحی موثر است.

هزینه داروهای پس از عمل

اغلب پزشکان بعد از عمل برای کاهش احتمال بروز عوارض، داروهای ضددرد، ضدالتهاب و ضدعفونی‌کننده مصرف برخی داروها را در مراقبت‌های پس از جراحی بیمار قرار می‌دهند. هزینه داروهای مورد نیاز برای جلوگیری از احتمال بروز عفونت و درد در احتساب هزینه‌های نهایی این عمل در نظر گرفته می‌شود. نوع و تعداد این داروها در احتساب قیمت عمل ژنیکوماستی تاثیرگذار است. البته این داروها تاثیر چشمگیری در هزینه نهایی ندارد و قابل چشم‌پوشی هستند.

آیا بیمه هزینه عمل ژنیکوماستی را پوشش می‌دهد یا خیر؟

هزینه‌های بالا در عمل ژنیکوماستی لزوما تضمین‌کننده نتیجه مطلوب و موثر نیست؛ اما در مقابل ممکن است بهره‌مندی از خدمات مراکز نامعتبر به دلیل قسمت‌های پایین‌تر علاوه بر نتایج نامطلوب، دارای تبعات و عوارض جدی باشد. قیمت جراحی ژنیکوماستی مبلغی قابل پرداخت برای بیماران است اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های حاشیه‌ای ممکن است برای عده‌ای از افراد بسیار بالا باشد.

با توجه به اینکه جراحی ژنیکوماستی در دسته‌بندی جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد، به همین دلیل تحت پوشش هیچ یک از بیمه‌های پایه قرار نمی‌گیرد. البته در سال‌های اخیر برخی از بیمه‌های تکمیلی تا سقف مشخصی که بر اساس گزارشات ۳۰ میلیون تومان است، هزینه‌های این عمل را تحت پوشش قرار می‌دهند. برای اطمینان از هزینه عمل ژنیکوماستی با بیمه تامین اجتماعی بهتر است به دفاتر بیمه‌ای مراجعه فرموده و در رابطه با تحت پوشش قرار گرفتن این جراحی اطمینان حاصل نمایید. همچنین عمل ژنیکوماستی با بیمه نیروهای مسلح در صورت داشتن بیمه تکمیلی ممکن است در برخی موارد با سقف مشخص تحت پوشش قرار داشته باشد.‌ برای اطمینان از این مورد هم می‌بایست همراه با مدارکی شامل خلاصه پرونده، معرفی نامه معتبر توسط پزشک و مدارک مورد تایید نظیر پاتولوژی ‌به مراکز بیمه نیروهای مسلح مراجعه کنید. 

قیمت ژنیکوماستی

هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی چقدر است؟

یکی از پرتکرارترین پرسش‌های مطرح شده از سوی افراد در رابطه با هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی است. طبیعی است که اغلب هزینه‌های موثر در هزینه نهایی جراحی در بیمارستان‌های دولتی مقرون بصرفه‌تر است. اگر چه ممکن است میزان تخصص پزشک، امکانات در دسترس و کیفیت خدمات کمی پایین‌تر باشد، اما هزینه تحمیل شده به بیماران در این بیمارستان‌ها پایین‌تر است.

برای مثال هزینه انجام اغلب آزمایش‌های تشخیصی پیش از جراحی و هزینه‌های بستری در بیمارستان‌های دولتی کمتر است. تعیین هزینه نهایی عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی بسته به محل قرارگیری بیمارستان، مهارت پزشک، دستمزد جراح و تیم پزشکی، هزینه‌های تشخیصی و مراقبتی و سایر مولفه‌ها متغیر است. برای برآورد دقیق هزینه‌های تحمیل شده حاصل این جراحی با پزشک خود مشورت کنید.

آخرین نکته در رابطه با هزینه عمل ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یک بیماری شایع پستان در میان آقایان است که با افزایش بافت سینه به وسیله جراحی ژنیکوماستی برطرف می‌شود. هزینه عمل ژنیکوماستی مسئله مهمی برای افراد است. طبیعتا تمامی افراد به دنبال دریافت خدمت با بالاترین کیفیت و مقرون به صرفه‌ترین قیمت هستند. توجه داشته باشید که این جراحی کاملا تخصصی است و لازم است تا در مراکز معتبر و تحت نظر متخصص مجرب انجام شود. اگر شما هم قصد انجام ژنیکوماستی را دارید اما نگران هزینه‌های آن هستید؛ بهتر است با یک پزشک با تجربه مشورت کنید تا ضمن برطرف شدن نگرانی‌هایتان، از نتایج ایده‌آل جراحی خود لذت ببرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *