Search
Close this search box.
لیپوماتیک 360 درجه

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه نوعی جراحی زیبایی است که چربی‌های نواحی شکم، پهلو و پشت بدن را به صورت ۳۶۰ درجه با کمک تکنولوژی لیپوساکشن از بین می‌برد. در طی این جراحی از یک دستگاه لیپوساکشن ویژه که قابلیت حرکت در ۳۶۰ درجه را دارد، استفاده می‌شود. از جمله نقاط بدن که لیپوماتیک 360 درجه، قادر به از بین بردن چربی‌های آن است، می‌توان به شکم، پشت، پهلوها، ران، باسن، زیر بغل و تمامی نقاط دارای چربی اضافی در نواحی دور کمر اشاره نمود. از آن جایی که در طی این جراحی، بدن به طور کامل و جامع پوشش داده می‌شود، فرد به اندام ایده‌آل خود خواهد‌رسید. با ما در این مطلب همراه باشید تا به طور کامل به شرح این جراحی، مزایا و معایب آن بپردازیم.

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه چیست؟

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه اصطلاحی است که جهت ساکشن چربی ۳۶۰ درجه، در اطراف بدن به کار برده می‌شود. هدف این عمل زیبایی پیکرتراشی، حذف چربی‌های ناخوشایند به صورت ۳۶۰ درجه است. در طی این عمل چربی‌های میانی و پایین کمر، نواحی فوقانی و تحتانی شکم و پهلوها هدف قرار داده‌شده و منجر به بهبود تناسب اندام خواهد‌شد.

لیپوماتیک 360

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه شامل چه قسمت‌هایی از بدن ‌می‌شود؟

با وجود این که جهت انجام لیپوماتیک و تعیین نواحی دقیق بدن برای لیپوماتیک 360 درجه، نیاز به مشورت پزشک است، اما در این بخش نواحی قابل بهبود با لیپوماتیک را شرح خواهیم‌داد.

 • ناحیه تحتانی و فوقانی شکم 
 • ناحیه میانی و پایین کمر 
 • پهلوها و لگن 
 • ساعد و بازوها 
 • پشت و شانه 
 • اندام تحتانی و لگن 

با توجه به موارد ذکر شده، قطعا پزشک پس از بررسی دقیق وضعیت شما و انتظار شما از جراحی، بهترین نواحی بدن جهت این جراحی را انتخاب می‌کند.

نحوه انجام لیپوماتیک 360 درجه 

برای انجام لیپوماتیک 360 درجه ساعت شنی، از تکنیک لیپوساکشن استفاده می‌شود. در طی این جراحی، پزشک به کمک کانال چربی، اقدام به خارج کردن قسمت‌های مختلف چربی از بدن می‌کند. کانال چربی ذکر شده، لوله‌ای نازک بوده که متصل به مکنده است و با حرکت دادن مکنده، منجر به جدا شدن چربی‌ها از بافت‌های اطراف خواهد‌شد. لازم به ذکر است که این جراحی چندین مرحله داشته که مرحله ابتدایی جهت اطمینان از این که فرد گزینه مناسبی برای این جراحی است یا خیر، توسط پزشک متخصص بررسی می‌شود. در صورتی که فرد کاندیدای مناسبی جهت جراحی لیپوماتیک سه بعدی باشد، تحت بیهوشی قرار می‌گیرد و به کمک یک نوار نشانگر، نواحی که قرار است لیپوماتیک شود، مشخص خواهد‌شد. سپس به کمک کانولا، چربی‌ها جمع آوری شده و این چربی‌ها پس از تصفیه و پالپ شدن به دیگر نقاط بدن نظیر ران، سینه و باسن به کار گرفته می‌شوند.

◀ از آن جایی که پس از لیپوماتیک احتمال درد و تورم وجود دارد، به جهت کاهش آن‌ها باید دستورالعمل‌های پزشک رعایت شود.

مزایا و معایب لیپوماتیک 360 درجه 

اگر با خواندن این مطلب تا به این جا، جهت انجام لیپوماتیک 360 درجه تردید دارید، در این بخش به شرح مزایای این جراحی خواهیم‌پرداخت. از جمله این مزایا عبارتند از:

اصلاح فرم بدن

به کمک جراحی لیپو ۳۶۰ درجه، چربی‌های اضافی بدن به گونه‌ای حذف می‌شوند که سبب شکل گیری بهتر بافت‌های بدن و در نتیجه تناسب اندام شوند. قطعا با این روش، شما به نتیجه مورد نظر خود دست خواهید‌یافت.

جمع‌آوری چربی های اضافی بدن

از آن جایی که به کمک این جراحی، امکان جمع‌آوری چربی از نقاط مختلف بدن وجود دارد، چربی‌های پهلوها، شکم، پشت و کمر جمع و به سایر نقاط بدن انتقال می‌یابد که این امر سبب خوش فرمی بدن خواهد‌شد.

بالا رفتن اعتماد به نفس

به دلیل این که با انجام این جراحی، فرم بدن بهبود می‌یابد، افراد اعتماد به نفس بیشتری خواهند‌ گرفت و همین امر سبب تعامل بهتر با محیط اطراف خواهد‌شد.

بهبودی سریع

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه نسبت به سایر روش‌های لاغری، دوران نقاهت کمتری داشته، به گونه‌ای که بیمار پس از چند هفته قادر به بازگشت به فعالیت‌های روزانه خود خواهد‌بود.

نتیجه دائمی

به طور معمول نتایج حاصل از لیپو ۳۶۰ درجه دائمی بوده و در صورت رعایت رژیم غذایی سالم، آثار آن تا سال‌ها باقی خواهد‌ماند.

لازم به ذکر است که لیپوماتیک سه بعدی همانند سایر جراحی‌ها، در کنار مزایا، معایبی را نیز به همراه دارد که این معایب به شرح زیر هستند:

احتمال ایجاد عفونت 

در هر جراحی، فرد در معرض خطر عفونت قرار دارد که این عفونت ممکن است در محل جراحی یا اطراف آن ایجاد شود. قطعا در صورت بروز این عارضه، نیاز به مراقبت‌های خاص و مصرف آنتی بیوتیک است.

لخته‌شدن خون

لخته‌شدن خون در عروق، از دیگر خطراتی است که احتمال ایجاد آن، پس از این حراحی وجود دارد. به دلیل جلوگیری از این خطر جدی، باید از استراحت طولانی مدت در یک موقعیت ثابت جلوگیری کنید.

سفتی، خونریزی و انقباض پوست 

پس از جراحی لیپوماتیک احتمال خونریزی، سفتی یا انقباض پوست در ناحیه تحت جراحی وجود دارد. مراقبت‌های ویژه‌ای نظیر پوشیدن لباس فشاری به کاهش این مشکل کمک خواهد‌کرد.

تحریک پوست و بافت‌های اطراف

از جمله معایب جراحی لیپو 360 درجه، تحریک ناخواسته بافت‌های اطراف است که در پی آن تورم و درد ایجاد خواهد‌شد.

بازگشت مجدد چربی 

در صورتی که پس از این جراحی از یک رژیم غذایی سالم پیروی نکنید، احتمال بازگشت چربی در مناطق قبلی وجود دارد.

عوارض بیهوشی 

به دلیل انجام این جراحی با بیهوشی کامل، عوارضی نظیر تنگی نفس، عفونت ادراری، عفونت ریه و … ممکن است در فرد ایجاد شود.

عوارض جانبی 

سر درد، خستگی، تنگی نفس و تاری دید را می‌توان از جمله عوارض لیپوماتیک دانست که احتمال بروز آن در برخی بیماران وجود دارد.

هزینه بالا 

بی‌شک جراحی لیپوماتیک 360 درجه ساعت شنی، هزینه بالایی را به همراه خواهد‌ داشت که هزینه لیپوماتیک را می‌توان به عنوان معایب این جراحی دانست. قطعا به جهت کاهش عوارض ذکر‌شده، انجام این جراحی توسط پزشک مجرب الزامی است. بنابراین شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر ترحمی و پس از مشاوره با ایشان ضمن بهره‌مندی از تمامی مزایای این جراحی، عوارض آن را نیز به طور چشمگیری کاهش دهید.

لیپوماتیک 360 درجه

چه کسانی گزینه مناسبی برای لیپوماتیک 360 درجه هستند؟ 

افراد ذکر شده در زیر کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی لیپوماتیک ۳۶۰ درجه خواهند‌بود:

 • آن دسته از افرادی که دارای وزن مناسبی بوده و اضافه وزن شدید ندارند.
 • افرادی که قادر به کاهش چربی‌های اضافی بدن به کمک ورزش و رژیم غذایی نیستند.
 • افرادی که دارای پوستی با خاصیت ارتجاعی بالا است.
 • افرادی با انتظارات واقع بینانه که هدف آن‌ها بهبود شکل بدن است.
 • افرادی که دوران نقاهت کوتاه و بازگشت سریع به فعالیت‌های روزانه برایشان حائز اهمیت است.
 • افرادی که فاقد بیماری زمینه‌ای بوده و سلامتی کامل دارند.

لیپوماتیک 360 درجه ساعت شنی برای چه کسانی مناسب نیست؟ 

اگر گزینه‌های ذکر در زیر شامل شما می‌شود، گزینه مناسبی جهت انجام این جراحی نیستید:

 • از اضافه وزن شدید رنج می‌برید و نزدیک به وزن ایده‌آل خود نیستید.
 • دچار نوسانات وزنی شدید بوده و فاقد وزن ثابت هستید.
 • دچار اختلال سیستم ایمنی هستید.
 • قادر به قطع دخانیات، چند هفته قبل از عمل نیستید.
 • دارای پوستی با خاصیت ارتجاعی ضعیف هستید.
 • ملزم به مصرف داروهای ضدانعقاد خون هستید.
 • از پوست شل و اضافه برخوردارید.
 • دچار بیماری دیابت کنترل نشده هستید.
 • دچار اختلال ترمیم زخم هستید.

نگاهی کلی بر لیپوماتیک ۳۶۰ درجه 

در این مطلب به شرح لیپوماتیک ۳۶۰ درجه پرداختیم تا در صورتی که قصد انجام این جراحی را دارید، از اطلاعات لازم در این زمینه برخوردار باشید. بنابراین اگر از اضافه وزن شدید رنج نمی برید، نسبت به جراحی انتظارات واقع بینانه دارید و از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستید، می‌توانید با مشورت پزشک این جراحی را انجام داده و از مزایای متعدد آن برخوردار شوید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *