Search
Close this search box.
بازسازی سینه

ترمیم یا بازسازی سینه

جراحی ترمیم سینه چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید روش‌های انجام جراحی ترمیم سینه به چه صورت است؟ بازسازی پستان بعد از سرطان سینه به چه روش‌هایی قابل انجام است؟ برخی از بانوان به دلیل وجود مشکلاتی اعم از جراحی تخلیه پستان و یا ماستکتومی، مجبور به تخلیه بافت هستند. عمل ترمیمی سینه به این بانوان کمک می‌کند متناسب با اندام خود به صورت طبیعی زیبایی سینه‌های خود را بعد از سرطان به دست آورند. در ادامه به هر آنچه باید در خصوص مزایا و مراحل این روش جراحی بدانید، به شما خواهیم گفت.

بازسازی سینه بعد ماستکتومی چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای عمل ترمیمی سینه بعد از ماستکتومی در نظر گرفته می‌شود. از شایع‌ترین انواع آن می‌توان به استفاده از پروتز سینه بعد از سرطان اشاره کرد. همچنین در روش‌های دیگر ممکن است متخصص از پیوند بافت از قسمت‌های دیگر بدن به سینه‌ها نیز استفاده کند. همچنین ممکن است بازسازی با کمک تزریق چربی به سینه‌ها انجام شود.

بازسازی سینه

انواع روش‌های بازسازی سینه

در ابتدا لازم به ذکر است اینکه جراح از کدام روش برای ترمیم پستان بعد از جراحی ماستکتومی استفاده می‌کند، به موارد متغیری اعم از مراحل درمان شما بعد از سرطان پستان بستگی دارد. اما به طور کلی ممکن است از هر کدام از روش‌های ذکر شده برای جراحی ترمیمی پستان‌ها بهره گرفته شود:

جراحی پروتز سینه

شرایط بیمارانی که تحت رادیوتراپی قرار دارند، در استفاده از این روش ممکن است متفاوت باشد. بنابراین با ذکر مراحل درمانی خود و ارائه پرونده پزشکی به بهترین جراح پلاستیک تهران، می‌توانید با تأیید وی این روش را انتخاب کنید. ایمپلنت ممکن است بالای عضله قفسه سینه و یا زیر آن در طی یک اقدام جراحی قرار بگیرد. همچنین ممکن است از روش ایمپلنت با گسترش بافت برای شما استفاده شود.

00:43
truncate dir-rtl

آیا با وجود سابقه سرطان سینه در خانواده میتوان پروتز سینه انجام داد؟

پروتز با گسترش بافت بعد از سرطان پستان

در این روش، لازم است ابتدا پوست و عضلات سینه برای قرار‌گیری پروتز با سایز دلخواه، آماده شود. به این ترتیب، در طی مراحلی، ابتدا یک منبسط‌کننده در زیر پوست قرار گرفته و بعد از آن نیاز است یک بار در هفته برای ایجاد کشش در زیر بافت به متخصص مراجعه کنید و جراحی پروتز سینه مرحله به مرحله انجام می‌شود.

بازسازی سینه با فلپ

در طی این جراحی، لازم است بخشی از بافت قسمت‌ها دیگر بدن استفاده شود. از این بافت که معمولاً از قسمت‌های شکم و ران برداشته می‌شود، برای بازسازی سینه استفاده می‌شود. این بافت فلپ نامیده می‌شود. البته بازسازی پستان با فلپ انواع مختلفی دارد. که با مشورت متخصص مراحل آن سپری می‌شود.

بازسازی سینه با تزریق چربی

این درمان، در چندین جلسه انجام می‌شود. در ابتدا نیاز است برای نرم شدن بافت مقداری چربی از بدن خود فرد تزریق شود. در تزریق چربی به سینه، به علت اینکه از چربی‌های بدن خود فرد در ترمیم پستان استفاده می‌شود، بنابراین خطرات آن نیز کمتر خواهد بود. همچنین ممکن است بسته به نیاز شخص تعداد جلسات بیشتری برای این اقدام نیاز باشد.

در برخی موارد ممکن است متخصص از بافت بدن خود به همراه پروتز سینه استفاده کند. انتخاب روش مناسب برای بازسازی سینه بعد از سرطان به روند درمان فرد، پرونده پزشکی وی و همچنین نیاز‌ها و خواسته‌ها بستگی دارد.

بازسازی نوک پستان بعد از سرطان

بازسازی نوک سینه بعد از سرطان انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال در برخی موارد، پیوند پوست انجام می‌شود. در این روش، از بافت پوست از قسمت دیگری از بدن شما، مانند شکم یا ران، برای ایجاد نوک پستان جدید استفاده می‌شود. همچنین ممکن است متخصص از پوست موجود در سینه برای ایجاد نوک پستان جدید استفاده کند.

چه زمان برای بازسازی سینه بعد ماستکتومی مناسب است؟

بازسازی ممکن است همزمان با ماستکتومی و یا بعد از آن انجام شود. انتخاب این مورد، به فاکتور‌هایی از قبیل نوع و مرحله سرطان، ترجیحات و نیاز‌های شما و همچین درمان‌های تکمیلی که در حال استفاده از آن‌ها هستید، بستگی خواهد داشت. در هنگام انتخاب زمان مناسب برای ترمیم سینه، درمان‌هایی از قبیل استفاده از رادیوتراپی نقش مؤثری در تصمیم‌گیری در خصوص روش انجام بازسازی و همچنین زمان استفاده از آن خواهد داشت.

ترمیم سینه

مزایای بازسازی سینه بعد از سرطان چیست؟

بازسازی سینه می‌تواند مزایای زیادی برای زنان داشته باشد، از جمله:

  • بهبود ظاهر: بازسازی سینه می‌تواند ظاهر سینه را به حالت طبیعی بازگرداند و به بیمار در احساس اعتماد به نفس بیشتر کمک کند.
  • بهبود کیفیت زندگی: بازسازی سینه می‌تواند کیفیت زندگی را با کاهش احساس شرم و اضطراب و افزایش عزت نفس بهبود بخشد.
  • ایجاد تعادل در بدن: بازسازی سینه می‌تواند به ایجاد تعادل در بدن و بهبود وضعیت بدن کمک کند.
  • مزایای انجام این جراحی برای بانوان بسته به نیاز‌های شخصی و ترجیحات آن‌ها ممکن است متفاوت باشد.

تقارن سینه‌ها بعد از عمل ماستکتومی

در برخی موارد فرد مجبور به تخلیه یک سینه و یا دو سینه، به صورت همزمان است. مادامی که یک تحت جراحی ماستکتومی قرار می‌گیرد، یکی از اصلی‌ترین فاکتور‌هایی که برای جراحی‌های بازسازی به آن توجه می‌شود، ایجاد تقارن در پستان‌ها است. ایجاد تقارن در سینه‌ها به بافت سینه سالم شخص بستگی دارد. ممکن است بسته به نیاز، اقداماتی در جهت تقارن برای سینه سالم شخص انجام شود.

درباره عمل ترمیمی پستان بعد از ماستکتومی بدانید که

انتخاب اینکه قصد انجام جراحی بازسازی را دارید یا خیر به نیاز‌ها و ترجیحات شما و همچنین سلامت جسمانی و عمومی شما بستگی دارد. در متن مقاله به روش‌های انجام این جراحی و همچنین هر آنچه باید در خصوص مزایای آن بدانید، اشاره کردیم. اگر هر گونه سؤال در این خصوص دارید، این مورد را با دکتر ترحمی فوق تخصص جراحی پلاستیک در بخش نظرات میان بگذارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *