Search
Close this search box.
تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه – مزایا و مراحل انجام

عمل تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید تزریق چربی به سینه برای چه کسانی مناسب است؟ برای فرم‌دهی و افزایش حجم سینه‌ها، یکی از روش‌هایی که نتیجه بسیار رضایت‌بخش برای بانوان دارد، تزریق چربی به سینه است. در این روش متخصص چربی را از بخش‌های مختلف بدن خود فرد استخراج کرده و به سینه‌ها تزریق می‌کند. اگر قصد انجام این اقدام زیبایی را دارید، لازم است در خصوص مزایا و ماندگاری، مراحل انجام آن و همچنین نکاتی که قبل از هر جلسه باید بدانید، به شما نکاتی را ذکر کردیم.

روش تزریق چربی به سینه چگونه است؟

مراحل تزریق چربی به سینه شامل موارد زیر می‌شود.

انتقال چربی به سینه

مرحله اول؛ لیپوساکشن

در مرحله ابتدایی لازم است چربی‌های اضافه از نقاط مختلف بدن شخص استخراج شود. در جلسه مشاوره، جراح پلاستیک به شما می‌گوید چربی استخراج شده لازم است از کدام نقاط بدن شما دریافت شود. همچنین برای برداشت چربی در ناحیه مورد نظر، ابتدا لازم است یک برش کوچک در ناحیه مشخص شده ایجاد شود. پس از آن کانولا که لوله‌ای باریک است، برای برداشت چربی‌های اضافه از بدن شخص از ناحیه بریده شده وارد می‌شود و لیپوساکشن انجام می‌شود. این کار معمولاً با بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود.

مرحله دوم؛ آماده‌سازی چربی

چربی‌های استخراج شده، برای تزریق مناسب نیست. بنابراین لازم است اقداماتی روی آن انجام شود. به این ترتیب لازم است چربی‌های استخراج شده، در سانتریفیوژ قرار بگیرد تا ناخالصی‌های آن استخراج شود.

مرحله سوم؛ تزریق چربی

چربی‌های آماده شده، توسط سرنگ و یا کانولا به سینه تزریق می‌شود. فرایند تزریق چربی ممکن است بسته به نیاز فرد در چند جلسه انجام شود. همچنین طبیعی است درصدی از حجم چربی‌های تزریق شده توسط سینه جذب شود.

نکته : در هنگام تزریق چربی، سلول‌های چربی منتقل می‌شود. به این معنا که چربی به بافت سینه پیوند زنده می‌شود و به این ترتیب نتیجه آن طولانی مدت خواهد بود. مگر آنکه نتیجه تزریق چربی تحت تأثیر مواردی از جمله افزایش سن، تغییرات وزن و سایر عوامل قرار بگیرد.

01:08
truncate dir-rtl

ترمیم تزریق چربی

از کدام بخش‌های بدن چربی استخراج می‌شود؟

این امر به مواردی از جمله وضعیت بدنی فرد بستگی دارد. اما معمولاً از نقاطی اعم از ران‌ها، شکم و بازو‌ها چربی‌های اضافه به روش لیپوساکشن استخراج می‌شود. میزان برداشت چربی از بافت و همچنین مراقبت‌های قبل از آن به مواردی بستگی دارد که لازم است قبل از جلسه بدانید.

تزریق چربی شکم به سینه

تزریق چربی بدن به سینه از نقاط مختلفی قابل انجام است. یکی از اصلی‌ترین نواحی که چربی‌های موضعی از آن برداشت می‌شود، شکم است. چربی‌های شکمی معمولاً سخت‌تر از چربی‌های دیگر نواحی بدن آب می‌شود. بنابراین لیپوساکشن از این ناحیه یک مزیت بسیار اساسی برای بانوان دارد و آن زیبایی شکم است. اگر قصد دارید همزمان با تزریق چربی، لیپوساکشن شکم انجام دهید، لازم است این مورد را با بهترین جراح پلاستیک تهران در میان بگذارید.

مزایای تزریق چربی به سینه

از جمله مزایای انجام این اقدام زیبایی ر راستای افزایش سایز و بهبود فرم سینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از آنجایی که چربی تزریق شده به سینه از بدن خود فرد استخراج می‌شود، عوارض این اقدام زیبایی بسیار کمتر است.
 • تزریق چربی به نسبت سایر روش‌ها اعم تز استفاده از پروتز سینه، نتیجه طبیعی‌تری دارد.
 • همزمان با انجام این اقدام زیادی، می‌تواند از دیگر نقاط بدن چربی‌های موضعی را برداشت کنید.
 • ماندگاری به کارگیری این روش در صورت رعایت سبک زندگی سالم، بلند مدت خواهد بود.
 • تزریق چربی متناسب با اندام فرد انجام می‌شود که این موضوع باعث زیبایی تناسب اندام فرد می‌شود.
 • هزینه این روش در مقایسه با سایر اقدامات مانند پروتز سینه، مناسب‌تر است.
 • نتیجه این اقدام زیبایی بسیار طبیعی است.
 • کاهش دوران نقاهت از دیگر مزایای استفاده از این روش زیبایی سینه است.

در صورتی که کاندید مناسبی برای تزریق چربی به سینه باشید، می‌توانید از مزایای انجام این جراحی بهره ببرید. برای مشخص شدن این موضوع بهتر است با جراح خود در این باره مشورت کنید.

تزریق چربی به سینه

قبل از تزریق چربی به سینه بدانید که

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی شامل مواردی می‌شود که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم:

 • کسانی که سیگار می‌کشند، لازم است تا مدتی از مصرف سیگار خودداری کنند. همچنین مصرف هر گونه دخانیات قبل و بعد از تزریق تأثیر منفی در نتیجه می‌گذارد.
 • مصرف دارو‌های خاص قبل از جلسات لازم است کنترل شود. در صورتی که بیمار هستید و دارو خاصی مصرف می‌کنید، این مورد را به متخصص اطلاع دهید.
 • اگر بیماری خاص دارید، ممکن است اسن روش برای شما انجام نشود.
 • در صورتی که قصد بارداری دارید و یا کمتر از ۲ سال از بارداری شما گذشته، لازم است انجام آن را به تعویق بیندازید.

تزریق چربی به سینه یک فرایند تخصصی است

تزریق چربی به سینه یکی از جمله اقداماتی است که لازم است تحت نظارت فوق تخصص جراحی پلاستیک قرار بگیرد. متأسفانه امروزه در بسیاری از موارد دیده می‌شود این اقدام توسط افراد غیر متخصص انجام می‌شود. در این فرایند دیده شده حتی از چربی‌های بدن فرد دیگر هم استفاده می‌شود. لازم به ذکر است در صورتی که این کار را تحت نظر یک فرد بی‌تجربه انجام دهید، عوارض جبران ناپذیری دارد. اگر قصد انجام این جراحی را دارید، به مزایا و هز آنچه باید بدانید، در متن مقاله پرداختیم. در صورتی که در خصوص مراحل انجام آن سؤالی دارید، لازم است قبل از انجام تزریق چربی به سینه با متخصص مشورت کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *